Auta z Niemiec i Francji – czym przewozić?

Każdego roku za naszej zachodniej granicy sprowadzamy tysiące używanych pojazdów. To normalny widok, i codzienność gdyż Polska nie jest jeszcze tak bogatym państwem w którym jego mieszkańcy mogą sobie pozwolić na zakup nowego samochodu osobowego z salonu . U nas to nie jest codzienność, i częściej decydujemy się ze względu na swój budżet na rozwiązania bardziej tanie.

Z lawetą do Polski

laweta do przewozu samochodówDlatego każdego roku liczne samochody osobowe ale i te dostawcze są sprowadzane z takich krajów Europy Zachodniej jak Francja, popularne Niemcy czy Austria, czasami też decydujemy się na sprowadzenie Auta z Anglii jednak jak dobrze wiemy tam jest ruch lewostronny i kierownica w takich autach jest inaczej włożona co powoduje zdecydowany spadek ceny za taki samochód. Zatem czym sprowadzić taki samochód do naszego kraju by się to nam opłacało. Otóż dobrym pomysłem jest laweta do przewozu samochodów. Jeśli jesteśmy kimś kto zajmuje się takim zajęciem na stałe i każdego roku sprowadza takich aut kilkadziesiąt na przykład prowadząc w Polsce swój własny komis samochodowy to wówczas taka laweta jest wręcz obowiązkowa. Jednak jeśli jesteśmy zwykłym Kowalskim i po prostu od czasu do czasu szukamy okazji na zakup używanego auta po dobrej okazji cenowej, to możemy rozważyć na przykład wynajem takiej lawety. Oczywiście jest to opłacalne w przypadku jeśli znajdziemy faktycznie jakąś wyjątkową okazję która będzie nagle do złapania.

Ale jak wiemy takie okazje na zachodzie zdarzają się często a jak ktoś siedzi głęboko w tym temacie to z pewnością na takie okazje będzie trafiał częściej. Zatem pozostaje cieszyć się i jechać szybko po samochód by ktoś inny nie sprzątnął nam go sprzed nosa. Jak wiemy okazje to coś takiego na co nie tylko my czekamy i jeśli zależy nam na jakimś zarobki to trzeba się śpieszyć.