Biuro nieruchomości – zalety

 

W Polsce biuro nieruchomości nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Zwykle osoby chcące kupić lub wynająć mieszkanie wolą robić to na własną rękę, bez pośredników, bojąc się dodatkowych kosztów. Jednak czy naprawdę jest czego się bać? Rzetelny agent nieruchomości może pomóc nam znaleźć wymarzone mieszkanie lub dom. Skorzystanie z jego usług jest szczególnie polecane zapracowanym osobom.

Zadania biura nieruchomości

biuro nieruchomości KatowiceZanim przejdziemy do zadań wykonywanych przez biura nieruchomości należy wspomnieć, że zgodnie z prawem, agentem nieruchomości może zostać nawet osoba bez żadnego wykształcenia w tej dziedzinie, dlatego więc, aby upewnić się, że zostaniemy fachowo obsłużeni, lepiej nie wybierać biura z najniższej strefy cenowej. A jakie zadania spoczywają na agencie nieruchomości? Oczywiście głównym zadaniem jest znalezienie klientowi jak najlepszej oferty dopasowanej do jego oczekiwań. Aby jednak transakcja ta przebiegła pomyślnie i aby obie strony były zadowolone taki agent musi przede wszystkim wykazać się wiedzą merytoryczną i znajomością swego fachu. Doświadczenie ma w tym zawodzie ogromne znaczenie. Po drugie, musi słuchać oczekiwań swojego klienta a nie kierować się tym co on myśli, że będzie dla kogoś najlepsze. Ważna jest również rzetelność, skrupulatność i zaproponowanie kilku alternatywnych ofert, gdyby główna się nie sprawdziła. Dobry agent powinien być pewny oferowanego mieszkania lub domu, by nie polecał czegoś co ma wiele ukrytych wad. Jeśli chcemy dobre biuro nieruchomości Katowice to miasto, które ma nam wiele do zaoferowania.

Owszem, biuro nieruchomości pobiera opłaty za przygotowanie ofert i pośredniczenie między sprzedającym mieszkanie a kupującym, jednak zwykle opłaty są pokrywane w połowie przez jedną i drugą stronę. Dlatego opłaty nie są aż tak wysokie.