Cennik kostki brukowej w Bydgoszczy

Według badań w branży budowlanej, kostka brukowa jest surowcem, którego ceny na terenie kraju różnią się od siebie. Jest tak ze względu na odległość zakładów, które produkują kostkę. Najkorzystniejsza cena jest w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej w Bydgoszczy. W pobliżu tego miasta produkowana jest kostka.

Jak wyglądają ceny kostki w Bydgoszczy?

kostka brukowa - cena w bydgoszczyNajtańsza kostka brukowa ma standardowe miary oraz sześć centymetrów grubości. Można ją kupić w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej i czarnej. Ma kształt trapezu, kwadratu lub prostokąta. Jeśli interesuje Cię taka kostka brukowa – cena w Bydgoszczy waha się od szesnastu do dziewiętnastu złotych za metr kwadratowy. Do kostki powinieneś dobrać krawężnik. Standardowy krawężnik kosztuje do trzydziestu pięciu złotych, co również jest opłacalne. Inaczej wygląda cennik kostki niestandardowej. Kostka brukowa, która ma kształt pięciokąta kosztuje od dwudziestu trzech złotych za metr kwadratowy, lecz cena jest uzależniona od jej grubości. Najbardziej ceniona jest kostka o szerokości siedmiu centymetrów. Dlaczego? Nie jest zbyt gruba, przez co nie ma problemu, aby ją estetycznie spasować z podłożem, a jest wystarczająco wytrzymała. Wśród różnego typu krawężników najdroższe są palisady, które umożliwiają niestandardowe wzory na podjazdach i posesjach. Cena jednej palisady to około dwanaście złotych, lecz na potrzeba więcej sztuk, niż standardowych krawężników. Jest to niska cena w tym przypadku, lecz efekt końcowy jest jej warty w stu procentach.

Materiał, jaki był omawiany powyżej, jest bardzo estetyczny. Polacy chętnie z niego korzystają, dlatego łatwo jest o dostępność tego materiału. Ceny w Bydgoszczy są naprawdę ciekawe, ponieważ, jak już wspominałem, w tym mieście odbywa się produkcja, przez co kanał dystrybucji jest dużo krótszy. Im mniej pośredników, tym korzystniejsza cena.