Co oznacza skrót tus?

 

Jestem z zawodu psychologiem i pracuje w zawodzie, z czego bardzo się cieszę. Udzielam pomocy psychologicznej tym, którzy tego wymagają. Przeprowadzam także badania zachowań jednostki indywidualnej oraz grup społecznych. Interesuję się głównie psychologia dziecięcą.

Mój pierwszy trening tus dla dzieci

trening umiejętności społecznych tus dla dzieciBardzo lubię swoja pracę. Dostałam propozycję współpracy ze szkoły podstawowej. Mam przeprowadzić trening umiejętności społecznych tus dla dzieci. TUS to Trening Umiejętności Społecznych, to forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. Było to dla mnie interesujące wyzwanie. Zdecydowałam się na współpracę. Jako psycholog mam kompetencje i wiedzę żeby przeprowadzić trening dla dzieci. Zajęcia przeprowadzam w małej grupie, która liczy ośmioro maluchów. Dzieci są przesympatyczne, bardzo dobrze mi się z nimi pracuje. Maluchy mają cztery latka. Uczę je umiejętności słuchania, reagowania na wypowiedzi innych, zadawanie pytań. Zajęcia przeprowadzam z wielka przyjemnością. Moim zdaniem dzieci, które potrafią skutecznie nawiązywać relacje, komunikować się, radzić sobie z konfliktami i rozumieć emocje innych, mają większą szansę na sukces w szkole i później w życiu dorosłym. Zajęcia TUS mogą pomóc osiągnąć ten cel poprzez wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego. Zgodziłam się przeprowadzić kolejne treningi dla dzieci w szkole. Są to dla mnie również  ciekawe zajęcia, poznaje wspaniałe dzieci i pomagam im.

TUS to trening grupowy podczas którego trener modeluje zachowania dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach społecznych. Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania dzieci w trudnych sytuacjach  poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na społecznie akceptowane.