Czy warto chodzić do psychologa?

Każdy z nas mierzy się z codziennością i problemami. Są jednak ludzie, których codzienne życie i błahe problemy na tyle przytłaczają, że nie mogą normalnie funkcjonować. Sama byłam taką osobą, która przez wiele lat zmagała się z większymi, czy też mniejszymi problemami, ale w końcu postanowiłam zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Pierwsza wizyta u psychologa

psycholog z ostrowaDługo zastanawiałam się czy skorzystać z pomocy psychologa czy terapeuty, ponieważ nadal panuje w społeczeństwie stygmatyzacja i uprzedzenie do tego typu leczenia. Przecież nasza psychika zasługuje na tyle samo uwagi i dbania o zdrowie, co nasze ciała. Nie wiem więc czemu nadal w niektórych środowiskach wręcz wstydem jest prosić o pomoc psychologów czy psychoterapeutów. Postanowiłam wybrać się do psychologa stacjonarnie w swoim mieście, choć moi niektórzy znajomi korzystają z wizyt online u psychologów z innych miast. Mój psycholog z Ostrowa potwierdził, że to był dobry wybór, ponieważ niektórzy potrzebują spotkań na żywo, by w pełni się otworzyć i poczuć bezpieczną atmosferę i zaufanie. W Ostrowie mamy wielu dobrych specjalistów, co bardzo pocieszało mnie i dawało nadzieję, że jeśli pierwszy lekarz, którego wybrałam, nie sprawdzi się to zawsze mam jakieś inne opcje. Warto dodać, że nie zawsze pierwszy lekarz może być tym idealnie pasującym do nas. Z psychologami trzeba współpracować i umieć się otworzyć, więc musi to być ktoś, do kogo czujemy zaufanie.

Miałam takie szczęście, że pierwsza wizyta u psychologa przebiegła sprawnie i poczułam, że chcę uczęszczać na terapię właśnie do niego. Powoli, z każdym spotkaniem budujemy więź, która pozwala mi otworzyć się i zwierzać z tego, co ciąży mi na sercu. Myślę, że każdy, kto czuje, że potrzebuje wybrać się na chociażby jedno spotkanie, powinien to zrobić jak najszybciej.