Dlaczego zrezygnowałam z okularów na rzecz soczewek?

Kilka miesięcy temu postanowiłam zrezygnować z noszenia okularów i przerzucić się na soczewki. Moja decyzja spowodowana była wieloma czynnikami wpływającymi na dyskomfort noszenia okularów poza domem. Obecnie praktycznie w ogóle nie odczuwam tego, że mam wadę wzroku właśnie za sprawą soczewek.

Ogromne zalety soczewek kontaktowych

wygodne soczewki kontaktoweObecnie noszenie okularów stało się bardzo modne. Dużo dziewcząt pomimo braku wady wzroku kupuje okulary tzw. zerówki, aby dopełnić nimi swoją stylizację. Takie okulary jednak są znacznie tańsze aniżeli te korekcyjne, więc w razie uszkodzenia nie ma problemu z zakupem nowych. Niestety ja niejednokrotnie już uszkodziłam swoje okulary korekcyjne czy to biegając, czy bawiąc się na koncercie. Chodząc w nich na imprezy, czy na miasto czułam się trochę, jakbym chodziła na drogich szpilkach – musiałam bardzo na nie uważać co wpływało na dyskomfort w ich noszeniu. Dlatego postanowiłam przerzucić się na wygodne soczewki kontaktowe i dziś wiem, że był to doskonały wybór. Oczywiście dzięki nim mogę bezpiecznie biegać, skakać na koncertach, pływać, czy uprawiać jakikolwiek sport nie martwiąc się o tym, że spadną mi z nosa. Poza tym soczewki kontaktowej nie ogranicza oprawka, jak ma to miejsce w okularach, więc nasze pole ostrego widzenia jest całkowite i niczym nieograniczone. Dobre soczewki kontaktowe ponadto są praktycznie niewyczuwalne podczas dnia, a to oznacza, że można zapomnieć nawet o tym, że ma się wadę wzroku.

Noszenie soczewek ma jeszcze kilka innych, kobiecych zalet. Jedna z nich tyczy się makijażu, który nie znika ukryty za okularami. Poza tym możemy również zakupić kolorowe soczewki kontaktowe, które albo podkreślą nasz kolor oczu, albo zmienią go całkowicie, co również ma swoje ogromne zalety, kiedy chcemy coś odświeżyć w naszym wyglądzie, bądź zaszaleć z makijażem.