Filtry działające w wentylacji

W wentylacjach bardzo potrzebne są dobre filtry, które wyłapią wszystkie substancje, które nie powinny się znaleźć w naszym domu. Czasami zdarza się, że z wentylacji może wydobywać się sadza, która będzie brudziła nasze ściany. Między innymi taki problem zostanie rozwiązany po zastosowaniu filtra. Trzeba jednak wybrać taki, który będzie miał odpowiednie rozmiary i właściwą przepuszczalność powietrza.

Wybór filtrów do wentylacji

filtry do wentylacjiW wentylacji przydatne będą dobre filtry, które nie będą sprawiać nam żadnych problemów. Filtry do wentylacji w sklepie będą różne. Dużo w tym przypadku zależy od tego, jaki rozmiar przewodów wentylacyjnych mamy. Najlepiej jest wybierać filtry dwuwarstwowe, które mają warstwę gruboziarnistą oraz drobnoziarnistą. W ten sposób przefiltrowane zostaną zanieczyszczenia fizyczne oraz chemiczne. Filtr do wentylacji nie powinien przepuszczać tlenków węgla, a także smogu. Poza tym dobry filtr jest też ochroną przed gryzoniami. W sklepach wybór będzie dotyczył również tego, w jaki sposób filtr ma być mocowany. Najlepiej wybrać filtr na kleju, gdyż najwygodniej go przymocować, a do tego nie ma ryzyka, że odpadnie inie będzie spełniał swojej funkcji.  Grubość średniego filtru to około dwa centymetry. Do filtrów można dokupić wszelkie czujniki, które będą nas informowały o tym, że w wentylacji jest niebezpieczna dla człowieka substancja.

W sklepach mamy duży wybór, dlatego warto jest się zastanowić wcześniej, czego dokładnie potrzebujemy. Dobrze jest przy filtrze zamontować czujnik, na przykład dwutlenku węgla. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że coś jest nei tak, skoro jest go tak dużo. Pomimo tego i tak nie dostanie się on do naszego wnętrza. W przypadku wykrycia takich substancji warto profilaktycznie zadzwonić po Straż Pożarną, aby zbadała problem.