Ile kosztuje wynajęcie autobusu na szkolną wycieczkę?

W ciągu roku szkolnego w każdej szkole organizowane są wycieczki. Jest to stały element albo raczej obowiązkowy punkt programu edukacyjnego na każdym etapie nauczania. Na wycieczkę może wybrać się pojedyncza klasa lub cała szkoła, a w zależności od potrzeb organizowany jest odpowiedni rodzaj transportu. Najczęściej jest to autobus lub autokar – w zależności od odległości od szkoły do miejsca docelowego.

Wynajęcie autobusu jest płatne od kilometra

autobus wynajem wrocławNajczęściej obowiązującą formą rozliczenia za zorganizowany przejazd jest stawka kilometrowa. Zdarza się jednak też tak, że za wynajęcie autobusu czy autokaru trzeba zapłacić określoną stawkę dzienną. Każdy wynajem jest negocjowany indywidualnie a umowa z organizatorem jest zawierana według ustalonych warunków. Jeśli za autobus trzeba zapłacić stawkę od kilometra to jest to najczęściej około trzech złotych, ale licząc wraz z dojazdami pod szkołę i powrót autobusu do bazy. Sumarycznie stawka nie jest duża, ale to zależy od odległości do miejsca docelowego. Na pewno jednak trzeba zwrócić uwagę na to jaki zostanie nam zaproponowany autobus wynajem Wrocław to miasto, w którym dla szkół oferowane są jedynie najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone autobusy. W przypadku takich nowoczesnych pojazdów może być tak, ze za wynajem trzeba będzie zapłacić stawkę dzienną. Może ona wynieść od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Dotyczy się to jednak pojazdów o maksymalnej pojemności.

Jeśli w jednym autobusie na szkolną wycieczkę pojedzie pięćdziesiąt osób to na jedną osobę koszt wynajęcia pojazdu wyjdzie od kilku do maksymalnie czterdziestu złotych. Dlatego w przypadku wynajmowania dużych autobusów czy autokarów przejazd organizuje się w taki sposób, żeby jednocześnie podróżowało nim możliwie jak najwięcej osób.