Jak dbać o zlewozmywak granitowy?

W sklepach branżowych dostępnych jest wiele rodzajów zlewozmywaków. Bez problemu można je dostosować do swoich mebli, tak by dobrze się prezentowały. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. O ile produkty te wykonane są z trwałego materiału, który może służyć nam przez wiele lat, nie można zapominać o tym, że powinno się o nie odpowiednio dbać.

Trwały zlew z granitu

zlewozmywak z granituGranit jest bardzo trwałym materiałem, który odporny jest między innymi na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Nie oznaczona to jednak, że nie trzeba o niego dodatkowo dbać. Jeśli chcemy by nasz zlewozmywak prezentował się ładnie i schludnie powinniśmy przede wszystkim myć go po każdym zmywaniu naczyń. Tłuszcz, a także resztki jedzenia czasami mogą pozostawić niechciane przebarwienia, które nie będą się dobrze prezentować. Nie potrzebne są do tego oczywiście specjalne preparaty. Zlewozmywak z granitu wystarczy tylko przetrzeć gąbką z odrobiną płynu do naczyń. Co więcej, na sam koniec dobrze również przetrzeć całą komorę papierowym ręcznikiem. Dzięki temu, na zlewie nie będzie gromadził się kamień i nie będzie tworzyć się charakterystyczna porowata powierzchnia. Fachowcy radzą również, by raz w tygodniu przy dokładnym sprzątaniu kuchni zaimpregnować powierzchnię zlewozmywaka specjalnym preparatem, który po prostu przedłuży jego żywotność. Trzeba pamiętać również o tym, by do komory nie wrzucać torebek po herbacie, czy fusów od kawy, które mogą pozostawić charakterystyczne plamy. Nie można również używać drucików ani ostrych gąbek.

Dbanie o zlewozmywak wykonany z granitu nie jest trudne. Wystarczy tylko stosować odpowiednie gąbki i preparaty, które nie będą niszczyć jego powierzchni. Co więcej, warto również pamiętać, by regularnie go osuszać. Resztki jedzenia także powinny być szybko wyjmowane i wyrzucane. Dzięki temu cała kuchnia razem ze zlewem będzie się ładnie prezentować.