Jak dobrze nakładać samoopalacz?

Samoopalacz jest to produkt, który jest świetną (i przede wszystkim zdrową) alternatywą dla opalania na słońcu, czy co gorsza chodzenia na solarium. Używanie samoopalaczy pozwala na wyrównanie kolorytu skóry i nadanie im cieplejszego odcienia. Jako, że samoopalacze dostępne są w różnych formach warto spróbować kilka produktów i wybrać najlepszy.

Używając samoopalacza trzeba przestrzegać kilku zasad

samoopalacze do twarzyPrzy wyborze samoopalacza trzeba zwrócić uwagę na jego kolor. Jeżeli mamy bardzo jasną karnację to nie możemy kupić najciemniejszego samoopalacza, ponieważ będzie to wyglądać po prostu źle. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jeżeli używamy samoopalacza na twarz jest dokładne złuszczanie skóry. Bez peelingu nasza twarz po nałożeniu produktu opalającego będzie wyglądać po prostu źle. Będzie tak, ponieważ samoopalacze do twarzy mają tendencję do podkreślania każdego, nawet lekko przesuszonego, miejsca na twarzy. Jeżeli masz suchą skórę i walczysz ze suchymi skórami np. na nosie to porządny peeling mechaniczny oraz enzymatyczny są konieczne. Ciekawą opcją jeżeli chodzi o samoopalacze są z pewnością te produkty, które są dostępne w formie musu. Nakłada się je w miarę prosto, oraz naprawdę przyjemnie. Nakładanie samoopalacza na twarz i dekolt najłatwiejsze jest dużym pędzlem, takim jakie przeznaczone są do nakładania podkładu. Taki pędzel pozwala na precyzję oraz równomierne nałożenie produktu na twarzy.

Decydując się na korzystanie z samoopalacza musimy pamiętać o tym żeby wybrać taki dobrej jakości, który nadaje nie tylko ładny kolor ale też równomiernie się nakłada. Generalnie, nakładać samoopalacz trzeba się nauczyć, ale nie jest to trudne jeżeli nabierze się w tym wprawy. Samoopalacz jest to bardzo fajny gadżet, który ma wiele zastosowań.