Jak przechowywać nasiona marihuany?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej popularne są ziarna medycznej marihuany. Dlaczego? Albowiem zawiera ona dobroczynny, leczniczy kannabidiol (CBD), który pomaga w walce z nowotworami, a także wieloma innymi chorobami, zagrażającymi zdrowiu, a nawet życiu.

Zakup zdrowotnych żeńskich nasion marihuany

zdrowotne nasiona marihuany żeńskieKażdy, dobry sklep z nasionami konopi, ma w swojej ofercie ziarna leczniczej marihuany. Są one stosunkowo tanie, albowiem za najtańsze odmiany zapłacimy od kilkunastu do do kilkudziesięciu złotych – mówimy oczywiście o cenie ziarno. Natomiast kupując je w pakietach, liczących od trzech do piętnastu sztuk, możemy zbić cenę jednostkową nawet o kilka złotych. W przypadku zakupu droższych odmian medycznych konopi, może zrobić to naprawdę sporą różnicę w cenie. Zdrowotne nasiona marihuany żeńskie to najbardziej korzystny zakup. Dlaczego? Albowiem zakup ziaren feminizowanych daje nam niemal sto procent pewności, że z danego ziarna wyrośnie żeńska roślina. Czemu to tak ważne? Ponieważ tylko żeńskie rośliny są zdolne do rozmnażania, czyli inaczej rzecz biorąc – do wydania plonu. W przypadku najlepszych odmian medycznych konopi ilość plonu uzyskanego z rośliny może sięgać od 350 do nawet ponad 500 gramów. Pamiętajmy, że właściwe przechowywanie ziaren jest kluczowe, jeżeli chcemy, by jak najdłużej zachowały świeżość. Powinny być one trzymane z dala od miejsc chłodnych, wilgotnych, ale także nadmiernie nasłonecznionych.

Niewłaściwe przechowywanie nasion może w szybkim czasie prowadzić do tego, że zgniją lub stracą swoje właściwości. Dlatego też warto wiedzieć, iż ziarna medycznych konopi są wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatury, a także światło. W polecanych sklepach z pestkami znajdziemy również specjalne akcesoria do ich przechowywania.