Jakie są kamienie półszlachetne?

Kamienie półszlachetne często wykorzystuje się więc nie tylko w biżuterii, ale również w innych formach. Są cenione, jednak ich wartość jest niższa od kamieni w pełni szlachetnych. Lazuryt, jaspis, czy agat to najpopularniejsze kamienie półszlachetne. Jestem jubilerem z zawodu i z pasji do tworzenia pięknych, unikatowych rzeczy.

Moja unikatowa biżuteria z półszlachetnych kamieni

piękne kamienie półszlachetneUwielbiam projektować i tworzyć unikatową biżuterię : naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Potrzebne i niezbędne do tego mi są piękne kamienie półszlachetne. Są to minerały, które występują w przyrodzie znacznie częściej niż kamienie szlachetne. Ponadto są od nich nieco mniej trwałe i twarde, jednak swoim niesamowitym wyglądem potrafią zachwycać w takim samym stopniu. Występują w wielu rodzajach i kolorach. Istnieją dziesiątki różnych kamieni półszlachetnych, które znacznie różnią się od siebie wyglądem czy też przejrzystością. Dzięki tej różnorodności można tworzyć niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju rzeczy. Najczęściej tworzę biżuterię z półszlachetnych kamieni : agatu, ametystu, jaspisu i kryształu górskiego. W ostatnim czasie ulubionym kamieniem moich klientek jest czarny kamień hematyt. Robię z niego bransoletki, które są wyjątkowe i przepiękne. Kamienie do wyrobu biżuterii zamawiam w hurtowni, która oferuje całą game tych minerałów w różnych odmianach, barwach i kształtach. Moim zdaniem biżuteria z tych kamieni jest bardzo oryginalna. Klientki uwielbiają.

Dla mnie niezwykłe jest też znaczenie kamieni półszlachetnych. Niektóre z nich symbolizują miłość, inne spokój i energię bądź równowagę. Choć do rewelacji o ich właściwościach leczniczych podchodzę  z przymrużeniem oka, to ich piękno i wyjątkowość minerałów dla mnie jest kwestią bezsporną.