Kiedy trzeba naprawić pompę wtryskową?

Napęd benzynowy składa się z kilku niezmiernie ważnych elementów. Warto tu wymienić w szczególności silnik, oraz ściśle współpracującą z nim pompę wtryskową. Dla prawidłowego działania napędu benzynowego ważny jest dobry stan techniczny wszystkich jego elementów.

Jak regeneruje się pompy JCB?

regeneracja pompy jcbSpecyfika napędu typu Diesiel sprawia, że dla jego prawidłowej pracy bardzo ważny jest dobry stan techniczny każdego, nawet najmniejszego elementu. Szczególnie dbać jednak trzeba o silnik tego napędu, oraz dostarczającą mu mocy pompę wtryskową. Jeżeli widzimy, że nasza pompa wtryskowa przestaje działać prawidłowo, konieczna może być regeneracja pompy JCB. Jakie są główne powody słabszego działania pompy wtryskowej? Najczęstszym powodem jest zdecydowanie używanie niskiej jakości paliwa a także oleju napędowego. Taki niskiej jakości olej czy paliwo może się osadzać na elementach, z których składa się pompa, powodując stopniowe, coraz gorsze działanie tego elementu. Z tego też względu aby, przywrócić dobrą pracę pompy, najczęściej regeneruje się ją poprzez dokładne oczyszczenie. Poddane są mu wszystkie najmniejsze nawet elementy pompy, oczywiście po jej zdemontowaniu. Do czyszczenia najczęściej wykorzystuje się myjkę ciśnieniową, która czyści wszystkie elementy pompy dokładnie i delikatnie. Po czyszczeniu kolejnym etapem jest dokładna analiza wszystkich elementów pompy oraz wymiana tych, które są uszkodzone, nieszczelne lub z innych powodów nie nadają się do dalszego wykorzystywania. Ostatni etap to złożenie pompy JCB i zamontowanie jej w aucie.

Kiedy nasz silnik benzynowy zaczyna zużywać większe ilości paliwa lub mocno się przegrzewa, przyczyną tego stanu rzeczy może być zanieczyszczona pompa wtryskowa. W takim przypadku jak najszybciej należy poddać ją regeneracji. Dzięki temu nasz samochód szybko wróci do pierwotnej sprawności.