Klimat retro z lustrem na pasku

Coraz częściej przestrzeń wokół nas stylizujemy na vintage. Gadżetów retro szukamy zarówno w sieciówkach, które poszerzają stopniowo ich ofertę, jak i w domach naszych dziadków. Można powiedzieć, że ubrania to za mało – oprócz broszek i kapeluszy z dawnych lat, chcemy się także otaczać pamiątkami z przeszłości. Stawiamy tu na siłę prostoty i minimalizm.

Kilka słów o lustrze na pasku

 lustro na paskuW tym trendzie popularnym rozwiązaniem są ozdoby kuchenne z drewna, podpisane romantyczną czcionką, suszone kwiaty wiszące na ścianie, stojący zegar z kukułką. Niektóre kosztowne, inne mniej – zależnie od źródła. Można się także zdecydować na lustro na pasku, które będzie wisieć w przedpokoju lub w sypialni. Zaleca się, aby pasek był z wytrzymałego materiału, najlepiej rzemienia lub grubo plecionego sznurka. Lustro natomiast najkorzystniej będzie się prezentować w okrągłym kształcie. Aby lustro nie było przyćmione przez inne ozdoby, powinno mieć na ścianie monopol, tzn. wisieć na niej samotnie, lub przynajmniej w pewnej odległości od innych ozdób ściennych. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast umieszczanie w jego ramie suszonych kwiatów, które ożywią ten element. Rama lustra może mieć dowolny kolor, komponujący się z kolorem ściany lub mebli. Z uwagi na wymiary mniejsze od tradycyjnego lustra stojącego, najlepiej zawiesić je na wysokości głowy osoby, która najczęściej będzie w owo lusterko zerkała. Tę zagadkę kupujący muszą rozstrzygnąć sami.

Kiedy umieścimy na ścianie ten niepozorny przedmiot, zdamy sobie sprawę, jaki klimat retro wprowadzi w nasze wnętrze. Może spodoba się nam na tyle, że zaprosimy w nasze progi kolejne przedmioty z przeszłości? Niech lusterko na pasku będzie początkiem naszej przygody ze stylem vintage, który charakteryzuje się przedmiotami użytecznymi, pięknymi i solidnymi.