Kot brytyjski i jego wyjątkowość

Odkąd pamiętam interesowałem się zwierzętami. W związku z takim zainteresowaniem zawsze też chciałem mieć mnóstwo różnych zwierząt w swoim najbliższym otoczeniu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem kota brytyjskiego od razu wiedziałem, że musi to być pod wieloma względami fenomenalne stworzenie i teraz mogę potwierdzić, że rzeczywiście się nie myliłem.

Dlaczego kot niebieski urzeka tak wielu ludzi?

rasowe koty niebieskie brytyjskiePo raz pierwszy zdjęcie niebieskiego kota brytyjskiego zobaczyłem w internecie. Nic dziwnego, że w pierwszej kolejności urzekł mnie jego wygląd w odniesieniu właśnie do koloru. Ten kolor jednak nie wyglądałby na pewno tak fenomenalnie gdyby nie specyficzna dlatego gatunku sierść. Teraz mogę jeszcze powiedzieć, że w dotyku ta sierść rzeczywiście dobrze przypomina materiał nazywany pluszem. Jednocześnie zwierzęciu gwarantuje optymalne warunki pod względem temperatury i nie tylko. Rasowe koty niebieskie brytyjskie są już dość starą rasą i dlatego wiem, że początkowo były cenione przede wszystkim ze względu na swoją łowność. Teraz podejście do kotów wygląda już inaczej. Wszyscy tutaj nie mów sobie ich kolor i to nawet oczu, które w niektórych przypadkach mogą być złote. Większość potencjalnych właścicieli zwraca jeszcze uwagę na fenomenalne cechy charakteru tych kotów. To właśnie w ich przypadku można zobaczyć zachowanie podobne do zachowania wiernego psa. Budowa takiej relacji też wymaga czasu.

Chodzi o zachowanie polegające na tym, że taki kot idzie przy swoim właścicielu jest też wyjątkowo cierpliwy. Między innymi dlatego nadaje się do rodziny z dziećmi. Przyglądając się kotom brytyjskim Warto zwrócić uwagę na to, że ich specyficzna krótka sierść ze względu na swoją długość i budowę nie wymaga także specjalistycznej pielęgnacji i dużych nakładów.