Na co zwracać uwagę wybierając drukarkę do etykiet?

Kupując zwykłą drukarkę do celów drukowania dokumentów dla potrzeb domowych takich jak konieczne do opłacenia faktury czy dokumenty do szkoły lub rozmaite konspekty zazwyczaj wiemy, na co będziemy się decydować.

Drukarki do etykiet brother- najlepszy wybór

drukarki etykiet brotherJednak jakie parametry będą istotne kiedy kupujemy drukarkę do etykiet? Etykiety to rodzaj nośnika informacji dla konsumenta, zawierająca informacje na temat przeznaczenia towaru oraz stanowi niejako element potwierdzenia jego jakości. Etykiety jednak znajdują swoje zastosowanie również np. w przypadku projektowania wizytówek czy winietek. Wybór drukarki do etykiet to nie lada problem dla kogoś, kto pierwszy raz ma styczność z tego typu towarem, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, kiedy będziemy wybierać odpowiedni sprzęt. Dziś analizujemy drukarki etykiet brother. Pierwszym istotnym aspektem, na który trzeba będzie zwrócić uwagę jest przeznaczenie naszej drukarki. Jeżeli będziemy chcieli używać drukowanych etykiet jako formy oznaczenia towaru, powinna wystarczyć nam zwykła drukarka termiczna, której wydruk będzie w skali odcieni szarości. Natomiast dla osób bardziej wymagających polecamy rozważenie zakupu drukarki przeznaczonej do druku transferowego, gdzie mamy możliwość wyboru bardziej zaawansowanych parametrów technicznych. Ponadto druk transferowy charakteryzuje się większą odpornością na eksploatację materiału i pozwala na wprowadzenie kolorów do naszych projektów, takich jak np. logo firmy czy elementy ozdobne przyciągające uwagę odbiorcy. Kolejnym istotnym aspektem, o którym musimy pamiętać decydując się na zakup drukarki jest rozdzielczość wydruku. Obecnie dostępne na rynku drukarki do etykiet mają rozdzielczość od 150dPi do 600dPi. Ostatnią ważną determinantą jest oczywiście cena- drukarki do etykiet możemy zakupić już od kilkuset złotych (druk termiczny) do kilku tysięcy złotych (druk transferowy).

Projektowanie etykiet uzależnione jest od ich celu i przeznaczenia, dlatego w kwestiach bardziej zaawansowanych projektów warto jest skorzystać z pomocy doświadczonego grafika, który pomoże nam stworzyć atrakcyjny projekt.