Niezbędne meble biurowe – szafy

Konieczność archiwizacji dokumentów i gromadzenia różnych danych mobilizuje zakłady pracy do wyposażenia w zaawansowane systemy meblowe, które będą ułatwiały pracę na każdym jej etapie. Meble powinny być solidnie wykonane, aby mogły być użytkowane przez wiele lat.

Wykorzystanie szaf kartotekowych

szafy kartotekoweNa rynku mebli biurowych bardzo dużo się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Oferowane są nowoczesne meble, w różnych konfiguracjach i kolorystyce. Dzięki temu, funkcjonalność można bez problemu połączyć z atrakcyjną stylistyką. Dostępne są różnego rodzaju szafy, regały i całe systemy meblowe. W sekretariatach różnych zakładów pracy i placówkach medycznych spotykane są na co dzień szafy kartotekowe. Można je dopasować do otoczenia biura czy gabinetu wybierając odpowiednią wielkość szafy i ilość szuflad. Konstrukcja szaf kartotekowych opiera się na wytrzymałej stali ocynkowanej, szuflady montowane są na metalowych prowadnicach rolkowych. Solidna budowa szaf kartotekowych pozwala na przechowywanie dużej ilości dokumentów i teczek, w dwóch lub nawet czterech rzędach kartotek. Szafy kartotekowe przystosowane są do gromadzenia dokumentów o różnym formacie – np. A4, A5 czy B5. W zależności od specyfiki branży, szafy dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Malowane proszkowo szafy prezentują się bardzo estetycznie, dodając otoczeniu biurowemu profesjonalnego charakteru. Co ważne, szafy wyposażone są w centralny zamek, co gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych dokumentów.

Przy wyborze mebli biurowych ważna jest wysoka funkcjonalność, ale także estetyka mebli. Dlatego producenci wychodzą naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom i proponują różne rozwiązania. Szafy do przechowywania dokumentów zapewniają odpowiednią ochronę oraz usprawniają codzienną pracę z dokumentacją.