Kiedy prowadzimy firmę, zazwyczaj zależy nam na tym, by nasi pracownicy wyposażeni byli w odzież roboczą, która zapewni im odpowiednią ochronę w czasie wykonywania pracy, ale jednocześnie zagwarantuje spójność wyglądu całej kadrze pracowniczej. Zaprojektowanie i wykonanie odzieży roboczej jest tylko początkiem wyzwań, które będziemy musieli w jej zakresie podjąć.
Kilka słów o czyszczeniu odzieży roboczej
Jedną z ważniejszych kwestii, którą na pewno powinniśmy przemyśleć, decydując się na wprowadzenie roboczej odzieży do naszej firmy, jest kwestia jej prania. Pranie odzieży roboczej w dużej mierze zależy od branży, w której działa nasza firma. Są profesje, których odzież robocza ze względów bezpieczeństwa, bezwarunkowo musi być czyszczona przez wyspecjalizowaną firmę. Są też branże, w których stosowanie odzieży roboczej służy w dużej mierze zabezpieczeniu pracownika lub kwestiom wizerunkowym, a do jej czyszczenia nie będą potrzebne żadne szczególne okoliczności. W takiej sytuacji możemy zaproponować naszym pracownikom alternatywę, umożliwiając im wysyłanie odzieży do pralni, z którą nasza firma podpisze umowę, bądź zajmować się tym praniem we własnym zakresie. Jeśli nasz pracownik zdecyduje się na drugie rozwiązanie, będziemy zobowiązani wypłacić mu odpowiedni ekwiwalent, jednakże może okazać się, że jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze dla naszego przedsiębiorstwa pod względem ekonomicznym.
Rozważając wszystkie możliwości, które posiadamy w kwestii prania odzieży roboczej, przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę specjalizację naszej firmy i to, jaką rolę w naszej firmie spełniać będzie odzież robocza. Dzięki temu możliwe będzie wypracowanie najkorzystniejszego rozwiązania dla naszych pracowników i całego przedsiębiorstwa.