Rusztowania używane na budowach

Budowlańcy nie wyobrażają sobie pracy na budowie bez wysokiej jakości rusztowań. Różne modele tych konstrukcji są wykorzystywane do wielu prac i zadań budowlanych. Dzięki idealnemu dobraniu i dopasowaniu rusztowania fachowcy mogą bezpiecznie i szybko wykonywać swoje zadania. Konstrukcje te są zatem niezbędne dla zapewnienia maksymalnego komfortu pracy tynkarzy, murarzy czy innych fachowców budowlanych.

Najważniejsze rodzaje rusztowań budowlanych

produkcja rusztowańJednym z modeli, który jest bardzo często wykorzystywany, jest rusztowanie ramowe. Produkcja rusztowań tego typu jest bardzo duża, a to dlatego, że modele te są bardzo szeroko wykorzystywane zarówno na małych budowach, jak i tych dużych. Łatwość montowania i demontowania rusztowań ramowych ułatwia prace i zwiększa mobilność pracowników i całej firmy. Innym typem rusztowania jest rusztowanie konsolowe, pozwalające na dostęp do miejsc, które nie są dostępne gdy korzystamy z klasycznych rozwiązań. Rusztowania te mocuje się do budynków i ich fasad za pomocą specjalnych wsporników. Zwiększa to stabilność całej konstrukcji i pozwala na wykonywanie prac w dużo bardziej trudnych warunkach. Konstrukcje rusztowania mogą składać się także z rur. Oprócz rusztowań stojących istnieją także rusztowania wiszące. Ich konstrukcja wisi na specjalnych linach, a rozwiązanie te jest wykorzystywane do przeprowadzania prac na wysokich fasadach budynków biurowych.

Dzięki zakupowi nowych rusztowań możliwe staje się nie tylko zwiększenie wygody pracy, ale także jej bezpieczeństwa. Markowe rusztowania posiadają specjalne certyfikaty, które zapewniają bezpieczeństwo wykonywania zadań budowlanych nawet w najtrudniejszych warunkach. Wiele starych rusztowań jest wymienianych na nowe wtedy, gdy jest to podyktowane istniejącymi promocjami sklepowymi.