Sprawdzona nauka jazdy

Z pewnością wiele osób marzy o prawie jazdy, choć trzeba przyznać, że jego zdobycie wcale takie proste nie jest. Na pewno trzeba skończyć stosowny kurs, po którym czeka wewnętrzny egzamin, a na końcu jest jeszcze jeden, państwowy egzamin.

Ile trwają kursy na prawo jazdy?

szybka nauka jazdy w krakowieZgodnie z obowiązującym regulaminem, kursu na prawo jazdy mogą przystąpić osoby które ukończyły 18 lat. Są one prowadzone przez Ośrodki Szkolenia Kierowców, które znajdują się przynajmniej w kilkunastu miastach Polski. To tu zaczyna swoją przygodę każdy kierowca. Najczęściej  jest wybierana kategoria B, ponieważ dotyczy samochodów osobowych. Długość takiego kursu, to sześćdziesiąt godzin, podzielonych na pół na część teoretyczną i praktyczną. Szybka nauka jazdy w Krakowie jest możliwa w wielu ośrodkach, ponieważ zatrudniają wielu instruktorów, którzy są dyspozycyjni przez siedem dni w tygodniu. Jeżeli chodzi o przebieg kursu, to zawsze na poczatku kursanci przechodzą szkolenie teoretyczne, na którym zapoznają się z typowymi sytuacjami drogowymi oraz z kodeksem ruchu drogowego. Dopiero po jego zakończeniu, są przydzielani do poszczególnych egzaminatorów na odbycie części praktycznej, czyli jazd po mieście. To z pewnością najważniejsza część, od stopnia przyswojonych umiejętności zależy wynik egzaminu państwowego. Dlatego też warto jak najwięcej wyciągnąć dla siebie ze szkolenia z instruktorem, aby mieć jak największe szanse na szybkie zaliczenie egzaminu na prawo jazdy. Cena całego kursu, to średnio koszt około 1600zł.

Na rynku zarejestrowanych jest około kilkaset Ośrodków Szkolenia Kierowców, z których kilkadziesiąt przypada na Kraków. Zainteresowanie takimi kursami jest bardzo duże nieprzerwanie od kilku dekad, zatem instruktorzy nie narzekają na brak pracy.