Tania pościel dla dzieci

Dzieci mają bardzo delikatną skórę i nie są odporne na silne detergenty, ani sztuczne materiały. Aby ograniczyć ryzyko rozwinięcia się u dziecka alergii, rodzice kupują dla nich ubrania z bawełny, oraz dbają o to, aby wszystkie materiały mające kontakt z ich skórą, były wolne od szkodliwych substancji.

Dziecięca pościel w różnych kolorach

kolorowa pościel dla dzieci w niskiej cenieAby zaoszczędzić pieniądze na ubraniach i artykułach dla dzieci, najlepiej robić zakupy na wyprzedażach sezonowych, albo przez internet w e-sklepach. Ponieważ dzieci szybko rosną, to konieczne jest częste kupowanie nowej odzieży, obuwia, ale także pościeli. Kolorowa pościel dla dzieci w niskiej cenie nie zawsze oznacza niską jakość, ponieważ jeżeli jest uszyta z bezpiecznych, bawełnianych materiałów, to jest warta swojej ceny. Dla dzieci najczęściej wybieramy kolorowe tkaniny, albo wzory imitujące bohaterów z ich ulubionych bajek. Pościel ze smerfami, księżniczkami, czy samochodami, z pewnością ucieszy każdego malucha. Dla małych dzieci, ważne aby wybierać komplety pościeli z płaskimi poduszkami, ponieważ muszą one leżeć w jednej linii, aby nie narazić delikatnego kręgosłupa na zniekształcenia i ewentualne wady postawy. Starsze dzieci, powyżej piątego roku życia, mogą już spać na wyższych poduszka, które są dla nich komfortowe. Pościele w dużo niższych cenach znajdziemy w sklepach internetowych i też tam będzie ich największy wybór. Wśród najpopularniejszych modeli są te, uszyte z bawełny, miękkiego polaru, flaneli, albo materiału frote.

Rozmiar kołdry i poduszki należy dobrać do wieku i wzrostu dziecka. Dla niemowląt wystarczającą wielkością jest siedemdziesiąt pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów, dla pięcio, sześcio latka będzie to metr dwadzieścia na osiemdziesiąt centymetrów, a dla starszego dziecka może to być pościel pod jaką śpią dorośli.