Ważność prawa jazdy

Aby zdać egzamin na prawko, trzeba znaleźć odpowiadającą nam szkołę jazdy, w której przejdziemy odpowiedni kurs, w trakcie którego nabędziemy wszystkie niezbędne umiejętności. Po jego zakończeniu, możemy przystąpić do egzaminu.

Ile się czeka na wydanie prawa jazdy?

prawo jazdy b w KrakowieKiedy znajdziemy już szkołę, to czas na ustalenie godzin spotkań z wybranym instruktorem. W pierwszej kolejności przechodzimy teoretyczne szkolenie z zakresu przepisów ruchu drogowego, oraz mamy omówione podstawowe sytuacje drogowe, które mogą nas spotkać na ulicach miast. Po jego zakończeniu, przechodzimy do praktycznej części kursu, czyli będziemy się uczyli jeździć razem z instruktorem. Prawo jazdy B w Krakowie każdego roku robi około kilku tysięcy mieszkańców. Z roku na rok na ulicach miasta przybywa aut, a poruszanie się w godzinach szczytowych jest nie lada wyczynem dla doświadczonego kierowcy. W związku z czym kursanci mają pod górkę, ponieważ ruch uliczny jest bardzo duży i trzeba mieć się na baczności żeby nie spowodować kolizji drogowej. Co prawda instruktor po swojej stronie ma pedał hamulca na wszelki wypadek, ale to jednak kursant jest kierowcą i musi odpowiadać za to co robi na drodze. W trakcie jazdy po mieście, musimy odwiedzić plac manewrowy, na którym nauczymy się właściwie wykonywać łuk, oraz parkowanie na kopertę. Poza tymi czynnościami, ważne jest też poprawne ruszanie z miejsca pod górkę, kiedy mamy zaciągnięty hamulec ręczny. Na egzaminie wszystkie manewry musimy wykonać bezbłędnie jeżeli chcemy zadać za pierwszym razem.

Trzydzieści godzin jazd samochodem, to dla niektórych dużo, a dla innych mało. Jeżeli nie czujemy się pewnie za kierownicą, to możemy sobie dokupić dodatkowe godziny jazd, na których wyćwiczymy te manewry, z którymi mamy największy problem.