Wybór akcesoriów florystycznych

Każda najlepsza, profesjonalna kwiaciarnia powinna mieć szereg narzędzi oraz akcesoriów florystycznych dzięki którym można przyjąć każde zamówienie i dostosować się do potrzeb klienta. Pasja kwiaciarki oraz potrzebne narzędzia to gwarantowany sukces.

Jakie akcesoria powinny być na zapleczu?

akcesoria florystyczneProfesjonaliści w swoim zapleczu mają pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria florystyczne, aby biznes przynosił zyski. Jeżeli jesteś początkujący lub po prostu otwierasz własną kwiaciarnię i chcesz mieć pewność czy o niczym nie zapomniałeś, warto przyjrzeć się ofertom rynkowym. Podstawowy sprzęt to zdecydowanie nożyczki, sekatory, kombinerki oraz szczypce. Każdy z nich posiada kilka opcji do wyboru kierując się przede wszystkim rozmiarem. Warto zainwestować w kilka rozmiarów każdego z tych narzędzi, ponieważ nigdy nie wiadomo jakie zamówienie będzie miał dla nas klient. Może to być mały bukiet ślubny a może to być ogromny, dekoracyjny bukiet weselny, aby wystroić cała salę bankietową czy Kościół. Wspominając o bukietach, kwiaciarnia musi być zaopatrzona w gąbki, do których można powbijać łodygi kwiatów. Takie gąbki są różnej wielkości oraz rozmiarów w zależności od tego do czego są w danym zamówieniu potrzebne. Do bukietów ślubnych wykorzystywane są tzw. mikrofony, do których można powbijać krótsze łodygi tworząc odpowiednio mały bukiet, który mieści się w rękach panny młodej i prezentuje się bardzo ładnie. Do większych bukietów wykorzystywane są różnej wielkości kostki, kulki czy inne kształty, które pomogą utrzymać w miejscu i dłuższe i krótsze łodygi. Takie gąbki są bardzo przydatne, tym bardziej że w niektórych sytuacjach do jednego bukietu należy wykorzystać nawet kilka różnych kształtów i rozmiarów.

Wybierając się do hurtowni florystycznej, należy dokładnie przejść przez każdy dział i wybrać po kilka rodzajów każdego z oferowanych akcesoriów. Nie oszczędzaj, ponieważ prędzej czy później i tak trzeba będzie dokupić wszystko, zwłaszcza jeśli biznes będzie dobrze prosperował.