Wygodny biały stolik kawowy

 

Różne meble w naszych domach mają wiele zadań do wykonania. Oprócz tego, co jest bardzo konsekwentne, jest on zwykle zlokalizowany dokładnie pośrodku pomieszczenia, więc nie sposób go pominąć. Najpierw zastanów się, jakie funkcje ma pełnić lub czego nadal brakuje w pomieszczeniu, a następnie wybierz model, który rozwiązuje te anomalie. Po drugie, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wielkość.

Jaki stolik kawowy będzie najlepszy do salonu?

wygodny stolik kawowy biały lakierowanyWarto również pamiętać, że idealna odległość pomiędzy stołem a sofą, która pozwala na swobodne poruszanie się oraz wygodne siedzenie, to 45 centymetrów. Pomiędzy stołem a telewizorem należy zachować odległość co najmniej 80 centymetrów. Najpiękniejsze są przede wszystkim stoły, których długość odpowiada połowie do dwóch trzecich długości sofy. Kupując wygodny stolik kawowy biały lakierowany, zaznaczmy najpierw jego kontury na podłodze, aby wizualnie zobaczyć, jak rozmiar mebla wpływa na pomieszczenie i przedmioty wokół niego. Takie stoły bliźniacze mogą być zsuwane, jeśli potrzebujesz bardziej kolosalnego blatu, lub wydłużane, jeśli zdecydujesz się na meble omijające stół, aby przyciągnąć uwagę. Jeśli nie zdecydujesz się na to, aby stolik był widocznym centrum salonu, wybierz model ze szklanym blatem i wykończeniem pasującym do pozostałych mebli. W ten sposób zatem wszystkie elementy projektu będą doskonale przykuwać uwagę.

Stół ze szklanym blatem będzie działał nieprawidłowo, jeśli masz fascynujący dywan i nie zdecydujesz się go zasłonić.  Należy pamiętać, że grubsze szklane często mają na krawędziach zielonkawy odcień. Jeśli zdecydujesz się na chromową powierzchnię szklaną, stół będzie bardziej ekstrawagancki. Intrygujące rozwiązania mogą zastąpić tradycyjny stolik kawowy pufem lub otomaną.