Z czego składają się farby proszkowe?

Klient wybierający farbę może wybierać spośród całej gamy farb dostępnych na rynku. Teraz zamiast tradycyjnych farb, takich jak farby olejne czy akrylowe, sięgnąć może po specjalny rodzaj farby, farbę proszkową. Tym co odróżnia farbę proszkową od innych farb jest między innymi brak szkodliwego dla środowiska rozpuszczalnika w składzie. Z pomocą takiej farby pokryje się każdy rodzaj materiału i podłoża. 

Do czego możemy użyć farby proszkowej?

farba proszkowaProducenci mający w swojej ofercie farbę proszkową zapewniają, że taka farba nadaje się do pokrycia kolorem wielu elementów przeróżnych konstrukcji – od felg i ogrodzeń, poprzez karoserie aut i na elementach metalowych kończąc. Pokryje ona z łatwością konstrukcje zewnętrzne. Farba proszkowa wytwarzana jest na bazie poliuretanów czy poliestrów. Ten innowacyjny skład sprawia, że farba zapewnia idealne krycie malowanych powierzchni, jak i doskonałą przyczepność farby do podłoża. Farba w proszku jest odporna na działanie środowiskowe, elementy pokryte taką farbą dłużej zachowują swój oryginalny i intensywny kolor. Farba w proszku nanoszona jest na malowany element za pomocą specjalnego narzędzia natryskowego, a następnie jest wypalana w wysokiej temperaturze w celu jej utrwalenia. Farby proszkowe to efekt użycia najnowszych technologii w przemyśle lakierniczym, skład takich farb jest innowacyjny, chociażby dlatego że farby te nie składają się z produktów nieprzyjaznych środowisku. 

 Jeżeli klientowi zależy na farbie wysokiej jakości i na pokryciu takich elementów konstrukcyjnych, które są trudne do pomalowania, niech sięgnie po farbę proszkową. Dodatkowo nie szkodzi się wtedy środowisku, co powinno stać się priorytetem firm przemysłowych na całym świecie. Niech trend ekologiczny stanie się wiodącym trendem.