Zakup stylowej tureckiej kapy

Klimat krajów Bliskiego Wschodu jest bardzo specyficzny. Na pewno jadąc do tych krajów na wycieczkę przywieziemy nie tylko piękne wspomnienia widoków ale przede wszystkim pogląd na ciekawą kulturę, na kolorowy wystrój wnętrz i dekoracje, które bardzo łatwo możemy przenieść również do Polski i stworzyć za ich pomocą niepowtarzalny klimat w domu.

Dekoracja domu stylową turecką kapą

stylowa turecka kapaZwiedzając hotele na pewno nie ujrzymy tego, jak wyglądają typowe domy mieszkańców. W hotelach wystrój będzie raczej przystosowany do turystów a czasami różni się on znacznie od tego, jak lubią mieć udekorowany dom mieszkańcy krajów Bliskiego Wschodu, w tym Turcji, która wśród miejsc wyjazdu Polaków jest najbardziej popularna. Warto więc wybrać się na wycieczkę fakultatywną do typowych domostw, w których zaczerpniemy wiedzy na temat upodobań i kultury Turków. Jeśli chcemy odwzorować nieco ich wystrój wnętrz i w swoim domu również poczuć nieco tureckiego klimatu, stylowa turecka kapa będzie idealnym do tego dodatkiem. Jest to narzuta, którą można pościelić na przykład łóżko w sypialni czy też kanapę w salonie. Kapa charakteryzuje się kolorystyką- jest bogato zdobiona, najczęściej wielokolorowa. Zakończona jest frędzelkami, które to dodatkowo nadają jej klimatu wakacyjnego. Kapa może być również w kształcie koła i mieć wiele wzorów, które na pewno będą przyciągały wzrok naszych gości a nas cieszyły kolorami i wspomnieniami z wakacji.

Oczywiście oryginalną warto kupić, kiedy jesteśmy na tureckich wakacjach. W Polsce również taki element dekoracyjny jest oczywiście dostępny, jednak nie mamy pewności, czy jest on sprowadzony właśnie z Turcji. Będąc tam na wakacjach spotkamy się z narzutami na każdym bazarze czy też w sklepach z pamiątkami, jak również kupimy u lokalnych sprzedawców.