Zalety przełomowej metody Hellingera

Jesteśmy z mężem małżeństwem już od kilkunastu lat. Od trzech lat coś się zaczęło między nami psuć. Wiedząc, że sami jesteśmy słabi i ułomni, od razu zdecydowaliśmy się skorzystać z pomocy psychologa. Bardzo pragnęliśmy bowiem zadbać o nasze małżeństwo i udany związek. Niestety, ciągle trafialiśmy na psychoterapię które nam nie odpowiadały. Przez to, nic nam one nie dawały.

Przeszliśmy udaną terapię przełomową metodą Hellingera

przełomowa metoda ustawień rodzinnych hellingeraPo pewnym czasie udało nam się jednak trafić na terapię, która była zupełnie inna od wszystkich innych, których próbowaliśmy i która pomogła nam się lepiej odnaleźć w codziennym życiu. Była to przełomowa metoda ustawień rodzinnych Hellingera. Z tego co się wcześniej dowiedzieliśmy jest ona polecana szczególnie rodzinom, ale działa także w innych grupach społecznych (zawodowych, sąsiedzkich itp.). Jest to terapia oparta na doświadczeniu i osobistych przeżyciach. Zalicza się ją przez to do metod fenomenologicznych. Wiele osób zarówno terapeutów, jak i osób, które skorzystały z takiej przełomowej i nieoczywistej terapii polecają ją, jako szybką i skuteczną. W większości przypadków wystarcza maksymalnie kilka sesji z terapeutą, aby poznać źródło problemu i móc rozpocząć samodzielną pracę nad nim. Czasami potrzebnych jest kilkanaście sesji, jednak sytuacja taka zazwyczaj ma miejsce, gdy konflikt jest nie do końca uświadomiony i dotyczy wielu osób w różnych pokoleniach.

Nam się udało bez problemu znaleźć bardzo dobrego, certyfikowanego terapeutę, który szybko nam pomógł. Już po pierwszej sesji z nim czuliśmy ulgę i wiedzieliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze do naprawy relacji pomiędzy nami. I faktycznie, bardzo szybko doszliśmy do konsensusu. Wypracowane pomiędzy nami na tej terapii porozumienie trwa do dzisiaj.