Rodzaje ogrzewania przemysłowego w halach wielkopowierzchniowych

Aby móc ogrzać tak duże wnętrze obiektu przemysłowego, trzeba zdecydować się na montaż nie tylko wydajnego, ale i niezawodnego systemu. Dzięki temu ogrzewanie będzie odpowiednio ustawione nie tylko w czasie letnio-wiosennym, ale przede wszystkim jesienno-zimowym. Systemy promienników i nagrzewnic spotkamy zarówno w hali, w której odbywa się załadunek, jak i wielu halach przemysłowych.

Najbardziej wydajne systemy ogrzewania hal

tanie ogrzewanie przemysłoweW wielu nowoczesnych obiektach przemysłowo-magazynowych montuje się nowoczesne, zintegrowane systemy ogrzewania. Nawet tanie ogrzewanie przemysłowe jest w takim wypadku wydajne i mocne. Dzięki odpowiedniemu ustawianiu parametrów grzewczych możliwe jest szybkie i łatwe zapewnienie odpowiedniej temperatury w konkretnych strefach przemysłowych. W tak dużym obiekcie, jak hala wykorzystuje się często systemy ogrzewania nadmuchowego. W mniejszych i średnich halach spotkamy także specjalnie zaprojektowane gazowe promienniki podczerwieni. Pracują one na zasadzie dodawania ciepła przez ceramiczne elementy, które są zamontowane w obudowie tego typu promiennika. Oprócz gazowych promienników tego typu możemy zamontować także ich elektryczne wersje. Dzięki budowie tego typu urządzeń łatwo możemy ogrzać miejsca w sposób punktowy czy strefowy. Mogą być także z powodzeniem wykorzystywane jako element przeciwdziałający szronieniu wielu powierzchni.

W wielu halach możemy także mieć do czynienia ze zjawiskiem rekuperacji, a co za tym idzie odzyskiwania wydalonego z hali powietrza. Takiego typu system może być sprzężony z wentylacją. System ów zmniejsza straty powietrza, które wydostaje się przez dach lub bramy, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i zwiększenia poziomu gospodarowania ciepłem na terenie hali.