Zadbane koty brytyjskie

Każdy fan kotów ma swoją ulubioną rasę, którą faworyzuje. Warto zaznaczyć, że koty, tak samo jak psy, różnią się charakterem, dlatego też nie każdy mały mruczuś będzie pasować do domownikom. Tym bardziej, że różne rasy odmiennie wyglądają.

Zakup kota brytyjskiego

najlepsze kocięta brytyjskie z rodowodemTak naprawdę kota, którego można przygarnąć, można znaleźć na każdym kroku. Poza bezdomnymi, które szczególnie liczne są poza centrami miast, można za darmo odebrać kota ze schroniska. Jednakże z takiego źródła nigdy nie mamy pewności co do stanu zdrowie kota no i nie będzie on małym kotkiem, a najczęściej dorosłym osobnikiem. Osoby, które mają swoje ulubione rasy kotów, najczęściej szukają ich hodowców, gdyż zależy im na konkretnej rasie. Najlepsze kocięta brytyjskie z rodowodem są w ostatnich latach bardzo często poszukiwane. Mają one nieco inny wygląd niż pozostałe koty, dlatego też wiele osób je pożąda. Mają, przede wszystkim krępą budowę, krótkie łapki, puszysty ogon z zaokrąglonym końcem, dość szeroko rozstawione małe uszy i lekko spłaszczoną głowę. Te cechy sprawiają, że brytyjczyki wyglądają urzekająco. Co istotne przy wyborze tejże rasy, są to koty o bardzo łagodnym usposobieniu, z dużą cierpliwością i też są wyjątkowo towarzyskie jak na koty. Doskonale się odnajdują w domach, gdzie jest dużo ludzi, a także dzieci. Uwielbiają się bawić, dlatego kotu mieszkającemu w domu trzeba zapewnić sporo atrakcji. Jeżeli chodzi o zakup kota brytyjskiego, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Co prawda nie są to tanie koty, ale bardzo piękne i przyjazne. Potrafią się szybko uczyć i  nie mają problemu z załatwianiem swoich potrzeb do kuwety. Są to bardzo mądre zwierzęta, które też mocno przywiązują się do domowników i chętnie z nimi spędzają czas.